Burcu Esmersoy: Eşim Beni Evli Bir Kadınla Aldattı!

Hülya Avşar’ın TV8’ deki programının bu haftaki konuğu, Burcu Esmersoy’ du. Eski eşiyle ilgili açıklamalarda bulunan Esmersoy, İtalyan Massimo Cusimano’dan ihanet yüzünden boşandığını belirtti. “ Annemin hastalığını öğrendiğim gün beni aldattığı evli bir kadınla tatile gitti. Ayrılma kararı sonrası kendi özel eşyalarımı, kendi paramla aldığım herşeyi aldım.” dedi.

Buyurun birlikte Burcu Esmersoy’ un ifadelerini yorumlayalım:

Ekran Resmi 2015-01-26 22.04.27

Burcu Esmersoy’ un  “ NTV Spor’ da 18- 19 saat çalışıyordum, çok fazla evde olamadım.” dedikten sonra 34. saniyede sağ dudak kenarı yukarı kayıyor. Kişinin sağ ya da sol dudak kenarının yukarı doğru kayması mikro ifadelerde Küçümseme duygusuna karşılık gelir. Ermersoy burada küçümseme tepkisini eşine veriyor.

Ekran Resmi 2015-01-26 23.25.43

Ekran Resmi 2015-01-26 23.26.12

Ekran Resmi 2015-01-26 23.26.36

1.00’ da eski eşi ile başka bir kadının isminin geçtiğini ancak ismi geçen kadının yanlış kadın olduğunu ve ondan özür dilediğini söylüyor. Esmersoy bu açıklamaları yaparken genel olarak stres seviyesinin yükselmesiyle erkeklerde sık görülen eli burna dokunma tepkisini veriyor. Hemen ardından 1.03’te dudaklarını yalama ihtiyacı hissediyor ve gözlerini sol aşağıya kaçırıyor. Bu 3 tepki birlikte değerlendirildiğinde, üzgünüm ancak, mikro ifadelerde kişinin söylediği şeye kendisin inanmadığının göstergesi olarak değerlendirilir, yani söylenenler Yalan’dır!

Ekran Resmi 2015-01-26 22.17.19

1.41’ e geldiğimizde ise eski eşi ile ayrılma kararı aldığını ve evden çıktığını söyledikten sonra dudaklarını birbirine bastırıyor. Bu tepki mikro ifadelerde Öfke duygusuna karşılık gelir, ancak kişinin dudaklarını birbirine bastırması yalnızca basit bir öfke değil, aynı zamanda öfke duyduğu kişiye fiziksel şiddet uygulamak istediğinin de bir göstergesidir.

2. 47’de Hülya Avşar’ın “Eve sen mi bakıyordun?” sorusuna Burcu Esmersoy yine sol dudak kenarını  kaldırarak cevap veriyor. Hatırlayalım bu tepki mikro ifadelerde Küçümseme’ dir. Esmersoy eve bakıyor olmasının ya da evdeki eşyaların sahibi olmasının verdiği güvenle eski eşini küçümsüyor.

Ekran Resmi 2015-01-26 22.22.17

Ve son olarak 3. 09’ da Hülya Avşar “Ben hayatımda hiç aldatılmadığım için bir garip geliyor.” derken hem Hülya Avşar hem de Burcu Esmersoy gülüyorlar. Ancak gülümseme sahte ve gerçek olmak üzere ikiye ayrılır. Gerçek gülümsemede yanaklar yukarı doğru kalkar ve göz kenarlar kırışır. Sahte gülümsemede ise, dudaklar düz bir form alırken göz kenarlarında herhangi bir hareketlenme olmaz.  Görselden kimin sahte kimin gerçek gülümseme gösterdiğinin yorumunu da sizlere bırakıyorum!

2 cevaplar
 1. İsra
  İsra says:

  Hocam botox dolgu gibi kozmetik islemler degerlendirmeyi yaniltmaz mi? Hulya avsar burda bariz sahte gulmus ama gercekten gulmeye calissa yine sahte olarak algilayabilirdik sanki

  Cevapla
 2. Çokdalazımdeğil
  Çokdalazımdeğil says:

  Hocam merhabalar, burada Burcu Esmersoyun ağzını yukarı doğru kıvırmış olması bana biraz eşinin yaptığı şeyi bir ‘hınzırlık’ olarak görüyormuş gibi geldi, yani buradaki gibi ağzın yukarı doğru kıvırldığı her an,kişinin küçümsediğini mi anlamalıyız

  Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir