Dudak Büzme Ne Anlama Geliyor?

dudak-büzme

Özellikle sosyal platformlarda sıkılıkla karşılaştığımız dudak büzme ne anlama geliyor?

Dudak büzme çok yaygın kullanılan ve nadiren anlaşılan sözsüz bir mesajdır. İnsanların bu tepkiyi göstermelerinin üç farklı anlamı vardır.

İlk Anlam: Kişi Uyarılmıştır.

dudak-büzme

Bir çok kadın özellikle Instagram’da dudaklarını büzerek pozlar vermeyi kendilerine görev bilirler. Kişi dudaklarını büzerek poz verdiğinde, bilinçli ya da bilinçsizce karşı cinse sözsüz mesaj iletiyordur. Dudak büzmenin altında cinsel uyarılmışlık tepkisi yatmaktadır. Bir kadın cinsel anlamda uyarılmışsa dudakları irileşir. Kadınların bu pozu, karşı cinsleri tarafından cinsel içerikli bir mesaj olarak algılanır. İkinci dünya savaşı dönemlerinde de kadınlar arasında popüler olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

İkinci anlam: Kişi Düşüncelidir.

fatih_terim_

Bizimle bir bilgi paylaşıldığında ya da bir konu hakkında derinlemesine düşüncelere daldığımızda dudaklarımız bilinçsizce büzüşür. Konuya odaklanmanın dudaklardaki yansıması diyebiliriz.

Üçüncü Anlam: Yalan Hazırlığı

Donald Trump dudak büzme

Şayet kişi dudaklarını büzmenin hemen ardından bir konu hakkında açıklamada bulunuyorsa, eşlik eden kelimeler çoğunlukla yanıltıcı ya da aldatıcıdır. Dolayısıyla bu özel sözsüz işaret gizemli bir planın göstergesidir. Muhatabınızda dudak büzme görürseniz ve hemen ardından konuşmaya başlarsa sözlerinden şüphelenmenizi tavsiye ederim.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir