Kadın ve Erkek’ te Yalan!

mimiks

Mikro İfadeler ile yalnızca çevremizdeki insanların duygularını doğru yorumlamakla kalmaz, aynı zamanda gerçekle yalanı da ayırt edebiliriz. Yalan söyleme ve yakalanma konusunda erkekler kadınlardan daha dezavantajlı durumdadır.

Bu yazıda sizlerle kadın ve erkekte yalan belirtilerine bakacağız:

Elimizle başımızın arkasını okşama davranışı; şefkat ihtiyacı ve stres seviyesinin yükselmesinin belirtisidir. Erkeklere özgü bir davranıştır.


Saçı ya da sakalı çekmek; erkeklere özgüdür. Bulunulan ortamda rahat olunmadığının ya da köşeye sıkışılmışlığın belirtisi olarak yorumlanır.


Alında çıkan damar; erkeklere özgüdür ancak kadınlarda da görülmektedir. Yoğun öfke belirtisidir.


Gözbebeklerinin büyümesi ya da küçülmesi; genel olarak kadınlarda daha sık görülür. Kadınlar yalan söylediklerinde göz bebekleri ortalama 4 kat büyür.


Göze dokunma; kadınlarda görülen kendini saklama ihtiyacının bir sonucudur.


Burna dokunma; erkeklerde görülen, tipik bir stres seviyesinin yükselme durumudur. Erkeklerin burun kısmı kadınlara göre daha hassas yapıdadır. Bu yüzden yalan söylediğimizde stres seviyemizin artmasıyla burun bölgemiz gıdıklanır ve farkında olmadan elimizi burnumuza götürme ihtiyacı hissederiz. Pinokyo’ nun burnunun uzaması da aynı mantıktan gelir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir