Sean Penn Uyuşturucu Baronu Karşısında Gergin!

El Chapo+Sean Penn

Geçtiğimiz hafta Meksikalı güvenlik güçlerince yakalanan tarihte şu ana kadar bilinen en büyük uyuşturucu baronu El Chapo (Bücür) lakaplı Joaquín Guzman Loera’nın ünlü oyuncu Sean Penn ile Ekim ayında görüştüğü ve Penn’in Rolling Stone dergisi adına Guzman ile röportaj yaptığı ortaya çıkmıştı. Bu röportajın izi sürülerek El Chapo’ nun yakalandığını da ayrıca belirtelim.

Bu hafta sizlerle Sean Penn ve El Chapo arasındaki görüşmeden yansıyan bir fotoğraf karesini yorumlayacağız. Buyurun başlayalım:

Sevgili dostlar görsele baktığımızda El Chapo rahat bir tavır sergilerken Sean Penn’ in gergin olduğunu ve mesafeli durduğunu gözlemliyoruz.

Tokalaşmayı 3 şekilde inceleyebiliriz: Birincisi, sizin avuç içinizle muhatabınızın avuç içinin birbirine değdiği ve ellerinin eşit şekilde birbirini kavradığı profesyonel tokalaşmadır.

İkinci tokalaşma çeşidi; ölü balık olarakta adlandırılan bir tarafın elini tam olarak uzatmadığı, avuç içini muhatabının avuç içine değdirmediği tokalaşma tarzıdır.

Üçüncüsü ise; biri elini düz ve normal bir şekilde uzatırken diğerinin elini yukarıdan vermesi yani üstünlük kurma amaçlı yapılan tokalaşma yöntemidir.

Fotoğrafı dikkatli gözlemlerseniz El Chapo elini profesyonel tokalaşma için uzatırken, Sean Penn elini tam olarak muhatabına vermiyor. Yani üç tokalaşma tarzında ölü balık tokalaşmasına karşılık gelen bir tarzı bilinçsizce tercih ediyor.

El Chapo+Sean Penn+

Peki ölü balık tokalaşması ne anlama gelir, hangi mesajı verir?

Şayet birine elinizi uzatırken ölü balık tokalaşmasını yaparsanız, onun pis ve uzak durulması gereken biri olduğu mesajını vermiş olursunuz. Detaylı baktığımızda El Chapo’ nun profesyonel toklaşma örneği göstererek özellikle avuç içini Sean Penn’ in avuç içine dokundurmaya çalıştığını, Sean Penn’ in ise; avuç içini muhatabının avuç içine temas ettirmediğini görebiliriz. Her ne kadar Sean Penn röportaj için uyuşturucu baronuyla biraraya gelse de mesafeli durmaya çalıştığını gözlemliyoruz.

Sean Penn

Son olarak El Chapo’ nun bakışlarına baktığımızda ise, tipik bir tepeden bakışı görebiliriz. Boyu kısa olmasına rağmen başını geriye doğru çekmiş durumda. Tepeden bakış sergilenmesi genel olarak egosu yüksek ve mağrur insanların tipik beden tepkileri arasında gösterilir. Zaten 1 milyar dolarlık serveti olan El Chapo’ nun da farklı davranması beklenemezdi. Sean Penn’ in ise daha stresli ve endişeli olduğunu da yüzündeki gerginlikten anlayabiliriz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir