Yargıçla Flört Olmaz!

 

Florida Mahkemesinde yargıca yapmış olduğu saygısızlık, genç kıza pahalıya mal oldu. Dava sırasında yargıç kararını söyledikten sonra, genç kızın yargıca “Adios!” diye veda etmesi üzerine yargıç, genç kızı yeniden çağırdı ve 10 bin dolar ceza kesti. Bu ceza üzerine kız mahkemenin huzurundan ayrılırken yargıca orta parmağını gösterdi. Bu tepki aslında kızın sonunu hazırladı diyebiliriz. Yargıç bir kez daha kızı çağırdı ve mahkemeye saygısızlıktan 30 gün hapis cezası verdi. Buyurun tepkileri birlikte inceleyelim;

Flört

Genç kız “adios” dedikten sonra sol omzunu yukarı kaldırıyor ve omuz üzerinden hakime bakış atıyor. Bu tepki bir flört bakışı olarak değerlendirilir. Özellikle kadınlar hoşlandıkları erkeklere karşı omuz hizasından bakış atma tepkisini verirler.

 

Sol el

Yargıç kızı geri çağırdığında, kız sol elini karnına koyma ihtiyacı hissediyor. Bu tepki kişinin kendini güven altına almaya çalıştığı anda gösterdiği bir zayıflık belirtisi olarak yorumlanır.

 

Şok

Yargıcın 10 bin dolar para cezası vermesiyle birlikte genç kız şok yaşıyor. Mikro İfadelerde alt çenenin aşağı düşmesiyle birlikte, kaşların yukarı kalkması ve üst göz kapaklarının kaybolması Şaşkınlık olarak değerlendirilir ancak tüm bu tepkilerin 1 saniyenin altında gerçekleşmesi gerekir. Buradaki tepki bir saniyenin üzerinde gerçekleşiyor, yani genç kızın şaşkınlıktan öte ciddi bir şok yaşadığını söyleyebiliriz.

 

Saç toplama

Son olarak yargıca orta parmağını göstermesiyle yeniden çağrılıyor ve mahkemeye saygısızlıktan 30 gün hapis cezası alıyor. Cezanın ardından genç kızın kaşları dalgalı bir formda yukarı kalkarken, asi kızımız saçlarını toplama ihtiyacı hissediyor. Kaşların dalgalı bir formda yukarı kalkması Korku duygusuna karşılık gelirken, özellikle kadınların saçlarını toplama ihtiyacı hissetmesi o anki durum karşısında bir yenilgi tepkisi olarak değerlendirilir. Yani genç kız geç de olsa son cezayla pes ediyor ve beyaz bayrak sallıyor.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir