Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’ a Garip Bakış!

Kılıçdaroğlu Erdoğan

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç geçtiğimiz hafta son yolculuğuna uğurlandı. Son günlerde birbirlerini sert sözlerle eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu törende selamlaşmadı ve Kılıçdaroğlu’ nun ilginç yüz ifadesi kameralara yansıdı. Bu yazımızda Kemal Kılıçdaroğlu’ nun Tayyip Erdoğan’ ı gördüğünde yüzünde beliren ifadeyi yorumlayacağız. Buyurun başlayalım:

Görsele baktığımızda, Kemal Kılıçdaroğlu’ nun yüzünde anlamlandırması zor bir ifade görüyoruz. Üzüntü mü, Öfke mi tam olarak anlamlandırmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Aslında bu tepki Mikro İfadeler’ de dudak bastırma olarak adlandırılır. Kişi birşeyler sakladığında ya da herhangi bir konuda duygularını kontrol altında tutmaya çalıştığında -ki bu genelde Öfke duygusunun kontrolüdür- dudaklarını bastırıp kendini kontrol altında tutmaya çalışır. Eşinize; “bu ayakkabı sence nasıl?” diye sorduğunuzda, erkeklerde de benzer yüz ifadesini görmeniz mümkündür. Aslında ayakkabıyı almanızı istemiyordur ve hissettiği duygu öfkedir ancak size öfkesini belli etmemeye çalışırken yüzünde bu garip ifadeyi görürsünüz.

Son dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’ nun birbirlerine söyledikleri sert sözlerin ardından rahmetli Mustafa Koç’ un cenazesinde karşılaşmaları özellikle Kılıçdaroğlu’ nun kendini kontrol etmesini zorlaştırmış görünüyor. Her zaman söylediğim gibi hissettiğimiz duygular yüzümüzde mimiklerle bir şekilde görünür ve kontrol edilmesi imkansızdır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir