IMF Başkanından Michelle Obama’ ya Flört

G-20 Summit in Pittsburgh, PA

Mikro ifadelerin en magazinsel kısmını Flört oluşturur. Flört anında mimiklerimizin yanında jestlerimizi yani mikro beden dilimizi kullanmaya daha meyilliyizdir. Flörtte kadınlar sözsüz iletişim kanallarını erkeklere göre daha fazla kullanarak mesaj verirler.

Bu hafta sizlerle IMF eski başkanı Strauss Kahn ve Obamaların bir görselini birlikte yorumlayacağız.

Erkekler bir bayandan hoşlandıklarında beden tepkileriyle muhatabına yönelme belirtisi gösterirler. Bunun nedeni flört esnasında erkeklerin, hayatlarındaki otoriter ve güçlü erkek figürlerini bilinçsizce taklit ederek daha güçlü ve otoriter görünme ihtiyaçlarından kaynaklanır. Görselde Strauus Kahn, Bayan Obama’ ya doğru eğim göstermiş durumda.

Bir diğer taraftan, erkek bir kadından hoşlanmışsa mutlaka ona dokunma ihtiyacı hisseder. Bu düşüncenin altında eliyle hafif bir dokunuşla flörtü başlatma isteği yatar aslında. Strauss Kahn hem güçlü görünme isteğini Michelle Obama’ ya yönelererek gösterirken aynı anda ona dokunmak için bir hamle yapıyor. Ancak Kahn, Barack Obama’ nın varlığını tamamen unutmuş durumda. Adı bir otel görevlisine taciz suçlamasıyla anılan Strauss Kahn, Michelle Obama’ ya yönelince Barack Obama tarafında engelleniyor.

Ekran Resmi 2015-02-19 14.54.40

Son olarak görsele Michelle Obama’ nın penceresinden baktığımızda ise, onun gülümsediğini görüyoruz. Gülümseme sahte ve gerçek olmak üzere ikiye ayrılır. Gerçek gülümsemeyi sahteden ayırabilmemiz için odaklanacağımız yer göz kenarlarıdır. Gerçek gülümseme de göz kenarları kırışır. Michelle Obama’ nın göz kenar kaslarının kırışmadığını hatta başını geriye çektiğini görüyoruz. Bu tepki Bayan Obama’ nın gergin olduğunun bir belirtisidir.

2 cevaplar
 1. DAYI
  DAYI says:

  Bence bayan Obama burada gayet eğlenmiş durumda 🙂
  Kart zampara diyor muhtemelen içinden.
  Kaz ayağı var sanki hocam. Fondotenden görünmüyor bence o. 🙂

  Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir