Donald Trump: Bütün Kartalları Sınırdışı Edelim!

ABD’ deki başkanlık yarışı gün geçtikçe daha ilginç bir hal alıyor. Özellikle Cumhuriyetçi aday adayı Donald Trump’ın birbiri ardına gelen saçma açıklamaları gündemi sürekli meşgul ediyor. Hatırlayalım ABD’deki müslümanların sınırdışı edilmesinin zamanının geldiğini söyleyerek prim toplamaya çalışmıştı. Trump son olarak bir derginin kapağı için SAM Amca’yı temsil eden kartalla poz verdi ya da vermeye çalıştı diyelim. Korkusuz olduğunu her fırsatta yineleyen Trump kartal karşısında pekte cesaretli görünmüyordu. Bu hafta sizlerle ABD başkan aday adayı Trump’ un kartalla poz verirken yaşadıklarını yorumlayacağız. Buyurun başlayalım.

bölgeler

İlk fotoğrafta Trump kartalın özel bölgesi dediğimiz alana eliyle müdahalede bulunuyor. Beden Dili eğitimlerimizde detaylandırdığımız bölgeler konusu hem insanlar hem de hayvanlar için önemlidir. Ortalama 50 cm’lik alan özel bölge olarak adlandırılır. Bu 50 cm.’ e aileniz, dostlarınız ya da uzun yıllar tanıdığınız kişiler girdiğinde sorun olmazken yabancı birinin giriyor olması beyin tarafından iki komutun verilmesine sebep olur. Ya saldır ya da kaç. Asansörde herkes birbirinin özel bölgesine mecburi giriş yaptığı için stres seviyemiz artar. Saldırma ya da kaçma gibi bir durumumuz olmadığı için bir an önce asansörden çıkıp gitmek isteriz. Siz siz olun insanların özel bölgesine girmeyin. İnsanlarla duracağımız ortalama mesafe 120 cm.’ dir. 120 cm.’ de kişi sizi tehdit olarak değerlendirmez. Tekrar Trump’ a döndüğümüzde, elini kartalın özel bölgesine uzatmasıyla kartal kaçmak yerine saldırmayı tercih ediyor. İçinizden az bile yapıyor dediğinizi duyuyorum 🙂

korku1

İkinci fotoğrafta, Trump kartaldan hızlı davranıp elini geri çekiyor. Yüzüne odaklandığımızda ise; alt çenenin geriye doğru çekildiğini ve alt göz kapaklarının gerildiğini gözlemliyoruz. Mikro İfadeler’de alt çenenin geriye çekilmesi ve alt göz kapaklarının gergin oluşu temel duygulardan Korku’ ya karşılık gelir. Derginin kapak çekimleri bittikten sonra bir gazeteci Trump’ a kartaldan korktunuz mu diye sormuştu. Trump; “ Tabiki korkmadım.” cevabını vererek yalan söyledi.

korku2

Son fotoğrafımızda ise; korkmadığını ifade eden Trump’ un korkunun en yoğun halini yaşadığını belirtelim. Çok yoğun bir korku duygusu yaşıyorsak beynimiz oradan kaçmak ister. Bu ise başın geriye doğru çekilmesine sebep olur. Trump, yalnızca başını değil tüm vücudunu geriye doğru çekerek ne kadar korktuğunu bizlere gösteriyor. Bu arada sevgili kartalımızın başının öne doğru hareketlendiğini gözlemliyoruz. Bu tepki Öfke duygusunu yaşadığımızda verilen bir tepkidir. Daha açık ifadesiyle saldırı habercisidir. Birinin Öfke duygusunu yaşarken başının çok fazla öne gittiğini görürseniz fiziksel hamle yani saldırı geleceğini kenara not almakta fayda var.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir