Lady Gaga’ dan , Leonardo DiCaprio’ ya Aşk Mesajı!

via GIPHY

Bu yıl 73.’sü düzenlenen ‘Golden Globe’ (Altın Küre) ödülleri, ABD’nin California eyaletindeki Beverly Hills şehrinde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Bu yazımızda sizlerle, Lady Gaga’ nın sahneye davet edildiği sırada Leonardo DiCaprio’ nun yanından geçerken beden diliyle verdiği aşk mesajını ve Leonardo DiCaprio’ nun mimiklerini yorumlayacağız. Buyurun başlayalım:

Öncelikle sizden kısa videoyu izlemenizi istiyorum. Tüm videodan Lady Gaga ile ilgili nasıl bir sonuç çıkardınız? Ne hissettiniz? Eğer gerçekten iç sesinizi dinlerseniz Lady Gaga’ nın Leonardo DiCaprio ile flört etmeye çalıştığını görebilirsiniz.

1

Şimdi görseller üzerinden gidelim. İlk olarak kadınların flört etmek istediklerinde dudaklarını hafifçe açtığını belirtelim. Lady Gaga’ nın, DiCaprio’ nun yanına yaklaştığında hafifçe dudaklarının açıldığını görüyoruz. İkinci ipucumuz ise hem erkek hem de kadın için geçerli bir belirti: İlgi duyduğumuz nesne ya da kişiye vücudumuzu yöneltme ihtiyacı hissederiz. Tersten söylersek, hoşlanmadığımız bir durum ya da kişi karşısında bedenimizi başka yöne çeviririz. Burada dikkat ederseniz Lady Gaga bedenini tamamen Leonardo DiCaprio’ ya yöneltmiş durumda. Geçmesi için yeterli alan olmasına rağmen bilinçli ya da bilinçsiz olarak vücuduyla DiCaprio’ ya dokunuyor. Onun özel bölgesine girerek duygularını karşı tarafa iletmek istiyor.

 

2

İkinci fotoğrafa baktığımızda, Lady Gaga’ nın geçtikten sonra yüzünde hafif bir gülümseme beliriyor. Kadınların, biriyle flört etmek istediklerinde verdikleri temel tepkilerden biri de tebessümdür. Lady Gaga’ nın geçerken ki verdiği mesajı onayladığını net bir şekilde belirtebiliriz. Biraz daha açarsak; baylar bir bayan sizinle flört edebilir. Sizin olumlu hamlenize karşılık, o da olumlu bir hamlede bulunabilir. Ancak ilk flört mesajını vermiş olmasına rağmen sizden hoşlanmamışsa gelecek ikinci hamle genelde Tiksinme ya da Küçümsemedir.

 

3

Bakalım Leonardo DiCaprio, Lady Gaga’ nın tepkilerine nasıl karşılık veriyor? Öncelikle ani mimik tepkileri vermesinden hazırlıksız yakalandığını ifade edelim. Adından hemen kolunu çekmeye çalışıyor ve alt çene ile birlikte yüzünde geriye doğru bir çekilme gözlemliyoruz. Mikro İfadeler’ de kişi Korku duygusunu yaşadığında alt çene ile birlikte yüzdeki kaslar geriye doğru çekilir. DiCaprio, yayılarak oturduğunu düşünerek toparlanma ihtiyacı hissediyor. Bu düşünce korku duygusunu yaşamasına sebep olmuş durumda.

4

Son olarak belki videonun en kritik yeri, Lady Gaga’ nın flört mesajına DiCaprio olumlu cevap veriyor. Nasıl mı? Lady Gaga geçtikten sonra Leonardo DiCaprio önce korkuyor, ardından Lady Gaga’ nın kalça bölgesine odaklanıyor. Dikkatli gözlemlerseniz, DiCaprio’ nun korku duygusunun ardından alt göz kapaklarının gerildiğini yani gözlerinin kısıldığını görebilirsiniz. Gözlerin kısılıyor olması burada odaklanma, ilgi belirtisi olarak yorumlanır. Erkekler; ilgilerini çeken bir durum olduğunda gözlerini kısıp, bir noktaya odaklanırlar. Burada Leonardo DiCaprio’ nun odaklandığı yer belli 🙂

Genel olarak ilerleyen günlerde ikili arasında bir aşk dedikodusu çıkar mı bilemiyor ancak bu aşka, Lady Gaga’ nın dünden hazır olduğunu belirtmiş olalım.

1 cevap
  1. DAYI
    DAYI says:

    Oğuz Bey Leonardo dokunma öncesinde solundaki kadınla çok tatlı bir sohbet içinde ve Gaga bunu sabote etmek maksatlı dokunuyor ve dikkatini dağıtıyor sanıyorum daha ziyade. Sonrasındaki tebessümü niyetini gizleme çabası gibi geldi bana. Gaga bu hareketiyle bu “erkek benim” mesajını da bir şekilde soldaki kadına vermiş oluyor olabilir.

    Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir