Hamza Hamzaoğlu Burak Yılmaz’ la Küs Mü?


Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Osmanlıspor’a Türk Telekom Arena’da 2-1 mağlup oldukları maçın ardından açıklamalarda bulundu. Özellikle uzun zamandır oyuncu Burak Yılmaz’ la yaşadığı söylenen küskünlüklerin de gerçekçi olmadığını ifade etti. Bu hafta sizlerle Hamza Hamzaoğlu’ nun beden tepkilerini ve gerçekten Burak’ la sorununun olup olmadığını inceleyeceğiz.

Buyurun Başlayalım:

Başlamadan önce videonun genelinde dikkatimi çeken önemli bir nokta Hamza Hoca’ nın Burak’ la ilgili yorumlarında biz dilini kullanıyor olması. Bu tepki kişinin konuşulan konudan hoşnut olmamasından kaynaklı özneden uzaklaşma istediğinin bir belirtisi olarak değerlendirilir. Yani Burak Yılmaz konusu Hamza Hoca’ nın konuşmak istediği bir konu değil.

Ekran Resmi 2015-08-25 14.31.30

Hemen ilk saniyelerde ” Burak’ ın omzu sakattı, iğneyle oynadı zaten.” derken dudaklarını birbirine bastırdığını ve kaş uçlarının birleşip aşağıya indiğini gözlemliyoruz.Dil ne söylerse söylesin beden doğruyu söyler yaklaşımı burada gerçeklik kazanıyor. Evet iğneyle oynadı ama Hamza Hoca’ nın dudak ve kaş tepkisi Mikro İfadeler’ de Öfke duygusuna karşılık gelmekte. Burak’ a karşı öfkeli olduğunu ilk saniyelerde gözlemliyoruz.

 

Ekran Resmi 2015-08-25 14.32.55

Ekran Resmi 2015-08-25 14.33.13

 

 

 

 

 

 

 

 

54. saniyeye geldiğimizde ise; Hamza Hoca’ da; ” Burak’ la herhangi birşey yok.” derken sabit bakış gözlemliyoruz. Kişi karşısındaki insanları inandırma ihtiyacı hissettiğinde verilen temel tepkilerden bir tanesi gözlerin bir noktaya sabit bakışıdır. Zaten sabit bakışın hemen ardından   kendine dokunma ihtiyacı hissediyor. Sabit bakış ve kendine dokunma ihtiyacı kişinin stres seviyesinin yükseldiğinin net bir belirtisi. Gazetecilerin zor sorularla Hamza Hamzaoğlu’ nu sıkıştırdığını söyleyebiliriz.

Ekran Resmi 2015-08-25 14.33.43

1.01′ e geldiğimizde ise; ” Sakatlığından dolayı daha fazla üstüne gitmek istemedik.” derken sağ dudak kenarının yukarı kalktığını görüyoruz. Bu tepki Mikro İfadeler’ de Küçümseme duygusuna karşılık gelir. Çevrenizde size karşı sağ ya da sol dudak kenarının tek taraflı yukarı kalktığını görmüşseniz, şansınızı zorlamayın derim. Burağında, Hamza Hoca’ nın gözünde pek şansının kalmadığını ifade edebiliriz.

Ekran Resmi 2015-08-25 15.33.56

1.04′ e geldiğimizde, Hamza Hoca duygularını yüzünde daha net yansıtmaya başlıyor.” Bir sorunumuz yok, Burak’ la ne sorunum olabilir ki?” derken Hamza Hoca’ nın kaş uçları birleşip yukarı kalkıyor. Bastırılmaya çalışılan bir duygunun yüzün bir bölgesinde kendini göstermesi olarak açıklayabileceğimiz bu duygu sizce nedir acaba? Doğru Cevap: Üzüntü. Hamza Hamzaoğlu az önce Burağa Küçümseme ifadesi verirken, üzüldüğünü de yüzünde göstermeyi ihmal etmiyor.

Son olarak 1.09′ da; ” Benim oyuncularla tek sorunum sahadaki performanslarıyla ilgili olabilir.” derken yüzünde tebessümü farkediyoruz. Soru şu olabilir: Tebessüm edecek ne var ki? Evet tebessüm edecek bir şey yok zaten. Özellikle erkekler, yorumlarının muhatapları tarafından kabul görüldüğü (inanıldıklarını) hissettikleri anda, bir mutluluk yaşarlar. Ne kadar kontrol etmeye çalışsalar da, bu mutluluk bir şekilde kişinin yüzünde kendini gösterir.

Videonun geneline baktığımızda ise; Burak ile Hamza Hamzaoğlu arasında sorunlar olduğunu ve futbolcu antrenör ilişkisinin bittiğini, karşılıklı ego çatışmasına döndüğünü ifade edebiliriz. Galatasaray taraftarlarına üzücü haber ise, Burak Yılmaz’ ın Galatasaray’ dan ayrılması mümkün olabilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir